Často kladené otázky o lepicích páskách

Specializujeme se na potisk lepicích pásek a etiket. Zde najdete odpovědi na nejčastěji kladené otázky o lepicích páskách a jejich potisku. Zajímavé články a novinky z oblasti obalového materiálu si můžete přečíst v našem Blogu.

Naše dopravné

Vážení zákazníci,
v součastnosti využíváme pro doručení vašeho zboží přepravní společnost DPD. Některé typy zboží (např. bublinková fólie) spadají do kategorie nestandardní balík a proto se posílají samostatně. Přesnou cenu za doručení najdete vždy v košíku na e-shopu, můžete si ji nechat spočítat v kalkulátoru přímo zadáním konkrétní zakázky a nebo vám ji sdělí obchodník. Samozřejmostí je možný osobní odběr zboží v místě naší kamenné provozovny a to zcela zdarma.

Jak správně pečovat o lepicí pásky

Všem samolepicím páskám škodí:

  • světlo, 
  • prach, 
  • UV záření,
  • nadměrné horko a chlad. 
Pozitivní a negativní potisk při potisku lepicích pásek

Dva důležité pojmy u potisku lepicích i nelepicích pásek při standardním flexotiskovém potisku jsou pozitivní potisk a negativní potisk.

Kdy nejlépe lepí lepící páska?

Standardní potištěná lepicí páska nejlépe lepí při běžné teplotě skladu dílny či kanceláře do min. 18°C. Pokud teplota klesne pod tuto hodnotu je možné, že  lepidla budou postupně tuhnout a tím i méně lepit. Pokud potřebujete  lepicí pásku do nižších teplot, protože Vaše sklady nejsou vytápěné, doporučujeme například lepicí pásky s hotmeltovým lepidlem. 

Jak postupovat při případné reklamaci

Vážení zákazníci,

Naším cílem je udržovat tu nejvyšší kvalitu v  poměru k prodejní ceně. Při potisku lepicích pásek se na různé fóliové  materiály nanáší různé barvy. Neustále zkoušíme fólie a barvy našich  stálých i jiných dodavatelů, abychom pro Vás naše zákazníky dokázali  vyrobit vždy ten nejlepší produkt. Standardně doporučujeme objednávat  zásobu na ca. 6 měsíců. Delší skladování pásky může způsobit její znehodnocení.

Vlastnosti fólií a materiálů použitých na samolepicích páskách
  • Polypropylen (BOPP) - ekologický, cenově výhodný, dobře snáší i teploty nad 50 °C, používaná síla fólie 25 až 32 mikronů.
  • Polyvinylchlorid (PVC) - dobré mechanické vlastnosti, používaná síla fólie 28 až 37 mikronů.
  • Papír - ekologický, odolný proti stárnutí, horší mechanické vlastnosti, hmotnost cca 60 g/m².
Příprava grafického návrhu pro potisk lepicích pásek

Pro ideální zpracování grafického návrhu potřebujeme data ve vektorech. Soubory mají koncovku: CDR (Corel Draw), AI nebo EPS (Adobe  Illustrator), či PDF (Acrobat). Nemáte-li data v těchto souborech,  pošlete nám vše, co máte k dispozici, a my data zpracujeme. Podle  rozsahu úprav a jejich časové náročnosti se s vámi domluvíme na navýšení výsledné ceny o tyto práce.

Barevný potisk na hnědé papírové pásce

Potisk na barevném podkladu nemusí být totožný s Vaším požadovaným  odstínem. Nicméně snažíme proto udělat maximum. Ovšem někdy je zapotřebí  zvolit jiný odstín, než striktně dodržet logomanuál.

Jak nejlépe zalepit klopovou krabici lepicí páskou

Při lepení klopových krabic přetáhněte pásku do 1/3 boku krabice (min. 12 cm), u silných krabic přesah úměrně protáhněte. 

Přesah a výše uvedený tlak při aplikaci na karton a následné uhlazení rukou po celé ploše pásky zabrání, aby přirozené tlaky v krabici nezpůsobily její rozlepení. 

Nejlepší zalepení je, když se lepicí páska oblepí kolem dokola krabice (samozřejmě dovolí-li to velikost a váha krabice).

Jaké jsou vlastnosti lepidel pro balicí samolepicí pásky?

 Z cenových a kvalitativních důvodů se pro balicí pásky prosadily tyto druhy lepidel:

Co lepí klasická lepicí páska?

Naše klasické lepicí pásky jsou určeny pro lepení všech běžně používaných obalových materiálů - ty však musejí být čisté, suché a nemastné. Materiály s velmi hrubým povrchem a speciální plasty (např. teflon) nelze lepit lepicími páskami (výpary ředidel zhoršují vlastnosti lepidel).

Jakou lepicí pásku vybrat: PP, nebo PVC?

Jaký je vlastně rozdíl mezi lepicí páskou z polypropylenu (PP) a  páskou z PVC? A pokud ten rozdíl znáte, dokážete i pásky rozeznat?

Proč  je to důležité? Protože tyto pásky mají zásadní kvalitativní rozdíly. Pro normálního spotřebitele to asi nemá moc smysl nad tím uvažovat, ale pro vás jako profesionálního zasilatele je volba správné lepicí pásky  zásadní.

Odstíny Pantone barevných pásek

Zajímá Vás jaký odstín bude mít lepicí páska?

Uvádíme přibližné odstíny Pantone, ovšem pozor, barva pásky nebude stejná na bílé krabici nebo na hnědé.

Potisk pomocí „Sleeve“ válce - tisk bez obvyklé mezery mezi motivy

Tiskové formy jsou ve formě návleků (sleevů) ze silikonu se navlékají na tiskové válce

Korona - příprava polyetylenu a polypropylenu pro potisk

Mnoho potiskovaných materiálů, jako je třeba PE a PP, má chemicky inertní a neporézní povrch s nízkým povrchovým napětím.