Standardní polypropylenové lepicí pásky s vrchním potiskem - Standard (BOPP)

Standardní vrchní potisk lepicích pásek je vhodný pro menší a střední množství lepicích pásek a jedná se o standardní pásku v naší produkci s akrylátovým lepidlem. Je určena  pro běžné využití při zasílání kartonových zásilek menší až střední  hmotnosti. Doporučené zpracování je při teplotách 18-21 °C.

Standardní polypropylenové lepicí pásky s vrchním potiskem - Standard (BOPP)

Nejběžnější potištěné lepicí pásky se vyrábějí z polypropylenové fólie. Jedná se o lepicí pásky s širokým využitím, jsou levnější než pásky z PVC a jsou ideální pro lehké až středně těžké kartonové zásilky. Standardně se vyrábějí s akrylátovým lepidlem a vyznačují se vysokou lepivostí a pevností, ale nehodí se pro příliš vysoké nebo nízké teploty. Doporučené zpracování je při teplotách 18-21 °C. Pokud máte nevytápěný sklad, mohlo by dojít k tomu, že vám páska nebude lepit. Je také třeba uvážit, že akrylátová lepidla dosáhnou svůj nejvyšší stupeň lepivosti až po několika hodinách nebo dnech. Proto, když je potřeba dosáhnout maximální lepivosti okamžitě, využívají se jiná lepidla jako hotmelt nebo přírodní kaučuk. Výhodou akrylátového lepidla je vysoká trvanlivost, pomalé stárnutí a dobrá odolnost proti oxidaci a UV záření. 

Polypropylenová páska s akrylátovým lepidlem je standardně využívanou potištěnou pásku v České republice. V jiných zemích je proti tomu stále ještě velice rozšířená lepicí páska z PVC fólie s lepidlem z přírodního kaučuku, která je ale oproti polypropylenu méně ekologičtější. Více o polypropylenu a ekologii

Co znamená vrchní potisk?

Tyto lepicí pásky jsou potištěné na speciálním flexotiskařském stroji na povrchu pásky. Znamená to, že tisk je vystaven přímému působení lepidla a tím není časově tak trvanlivý jako např. u sendvičového tisku. Velkou výhodou vrchního potisku je flexibilita množství (možné již od malých sérií) a rychlost dodání.

Co je BOPP?

Zkratka BOPP označuje biaxiálně orientovanou polypropylenovou fólii, která se protahuje v obou směrech. Fólie je mnohem stabilnější, zvyšuje se její mechanická pevnost a méně se natahuje. Také má lepší vzhled (průhlednost) a roste odolnost proti roztržení. 

Více o polypropylenu

Více o BOPP

Proč jsou tyto pásky vhodné pro menší až střední množství?

Díky technologii potisku vám tyto pásky můžeme nabídnout už od množství 36 rolí (šířka 50 mm). Tiskové štočky od nás dostanete zdarma. 

PARAMETRY PÁSKY:

Barva pásky ve standardní nabídce:
Transparentní, havana (hnědá), bílá, nebo v barvě žlutá, zelená, červená, oranžová a modrá.
Tloušťka pásky:
Polypropylenové lepicí pásky s vrchním potiskem nabízíme ve standardní tloušťce fólie 28 my a v lepší kvalitě fólie 32 my. Celková tloušťka je 49 my a 53 my (+-10%)
Šíře
Běžná šíře 25 mm, 37,5 mm, 50 mm, 75 mm, 150 mm
na požádání 12 mm, 15 mm, 19 mm, 100 mm
Návin
Běžná délka návinu je 66 m v roli,
po domluvě lze náviny upravit, např. 33 m, 132 m, 198 m .. nebo až strojní návin 990 m.
Barevnost potisku:
Od 36 ks jedna až tři přímé barvy dle vzorníku PANTONE,
Chcete více barev? - Více informací k sendvičovému tisku
Lepidlo:
Akrylátové lepidlo