Samolepicí etikety a štítky

Samolepicí etiketa je levný nosič informace, který samostatně, či jako součást obalu nalezneme všude v našem okolí. Pro svou propagační, informační, logistickou a estetickou funkci se stává nepostradatelnou součástí mnoha věcí, které nás obklopují. Aplikace samolepicího štítku je snadná a rychlá. 

Potištěné samolepicí štítky a etikety

Klasické materiály samolepicích etiket

Etikety vyrábíme z široké řady samolepicích papírů a plastových fólií, lesklých či matných, barevných i průhledných, vždy tak, aby splnily všechny požadavky zákazníka (např. termoaktivní papír pro dotisk u spotřebitele nebo plast pro vysokou pevnost a odolnost proti vlhkosti).

Speciální varianty etiket

Etikety zhotovujeme pomocí nejmodernějších technologií včetně holografického 3D efektu, kovového vzhledu, výrazné reflexní barvy, kovoražby atd. Bezpečnostní štítky mohou obsahovat ochranné prvky, které promění štítek v účinnou plombu či pečeť. Nepotištěné či předtištěné štítky dovolují po vhodném výběru materiálu dotisk spotřebitelem na všech druzích tiskáren včetně termotransferových. Jedná se např. o čárové kódy, datum výroby atd. 

Rozměr a výsek etiket

Výsekové formy jsou předem připraveny v mnoha velikostech a základních tvarech. Pro členité tvary štítku se musí výseková forma vytvořit, nebo použít výsek laserem.

Druhy lepidel pro etikety

Podle použití je možné volit lepidlo standardní (permanentní), silně lepicí nebo lepidlo snímatelné, které umožňuje nalepenou etiketu snadno sundat.

Barevnost tisku a tiskové technologie 

Nabízíme flexotisk, ofset, digitál, sítotisk, ink-jet. Vždy volíme nejvhodnější a cenově optimální technologii pro danou zakázku. Tiskneme od 1 přímé barvy až po plnobarevný tisk (fototisk).

Povrchová úprava 

Etikety můžeme ošetřit lakem nebo laminační fólií (pro lepší odolnost proti otěru, UV záření a vlhkosti). Velmi efektní jsou štítky zalité pryskyřicí, tzv. logoprinty.

Finální adjustáž

Etikety dodáváme v roli, na archu nebo na nekonečném skládaném pásu s perforací, tzv. tabelační. Dostanete je převážně na přenosovém papíru, který zaručuje snadnou snímatelnost při použití. Etikety přizpůsobíme podle vašich požadavků pro ruční či strojní zpracování.

Potištěné samolepicí štítky a etiketyPotištěné samolepicí štítky a etikety