Kdy nejlépe lepí lepicí páska?

Standardní potištěná lepicí páska nejlépe lepí při běžné teplotě skladu dílny či kanceláře od min. 18 °C. Pokud teplota klesne pod tuto hodnotu je možné, že lepidla budou postupně tuhnout a tím i méně lepit. Pokud potřebujete lepicí pásku do nižších teplot, protože Vaše sklady nejsou vytápěné, doporučujeme například lepicí pásky s hotmeltovým lepidlem.

Vždy je nutné lepicí pásku k zásilce přitlačit, čímž tlakem odstraníte vzduch mezi materiály a tím se celá plocha lepidla dostane do kontaktu s lepeným materiálem a vznikne dokonalý spoj - uhlazení pásky rukou vždy zlepší kvalitu spoje.

Naše standardní lepicí pásky jsou určeny pro lepení všech běžně používaných obalových materiálů - ty však musí být čisté, suché a nemastné. Materiály s velmi hrubým povrchem a speciální plasty (např. teflon) nelze lepit lepicími páskami, výpary ředidel zhoršují vlastnosti lepidel. Pro použití v potravinářství jsou určeny například PVC pásky s lepidlem solvent.

 Pro každé použití doporučujeme nejdříve vyzkoušet vzorek před objednáním většího množství. Rádi vám telefonicky poradíme.