Vrchní potisk lepicích pásek

Při potisku lepicích pásek se v zásadě řeší potisk fólie z různých materiálů. Nejběžnější je technologie flexotisku a při volbě potisku je především rozhodující objem zakázky. Pro velké zakázky se nejdříve potiskne samotná fólie a teprve na tuto potištěnou fólii se nanáší zvolené lepidlo. U malých zakázek potištěných pásek je materiál již připravený a nařezaný do menších rolí a poté se nanáší potisk a řežou se konečné role pro ruční použití nebo role se strojním návinem pro balicí stroje. 

Tyto lepicí pásky jsou potištěné na speciálním flexotiskařském stroji na povrchu pásky. Vrchní potisk je výhodný pro menší a střední množství, ale jsou zákazníci, kteří i pro veliká paletová množství požadují vrchní potisk a upřednostňují ho před tzv. sendvičovým potiskem

Nejprve je nutné vyrobit tzv. štoček, který poté přenáší barvu na materiál. Lepicí páska potištěná na povrchu má potisk vystavený přímému působení lepidla a tím v některých případech není potisk tak časově trvanlivý jako např. u sendvičového tisku. Doporučujeme spotřebovat potištěné lepicí pásky touto metodou za cca 6 měsíců. 

Velkou výhodou vrchního potisku je flexibilita množství (možné již od malých sérií) a rychlost dodání.