Proč se tavná lepidla tzv. hotmelt hodí pro chladné období

Tavná lepidla zvaná hotmelt se skládají ze suchých, nelepivých syntetických pryskyřic, které se roztaví při vysokých teplotách od 130 °C do 180 °C a zachovávají vysoký stupeň lepivosti a přilnavosti po ochlazení. Výhody tavného lepidla jsou obvykle ve velmi vysoké pevnosti při normálních, ale i nižších teplotách. Jeho nevýhody jsou v citlivosti na teploty nad 50 °C a UV záření, nedostatečná odolnost vůči změkčovadlům a nízká odolnost proti stárnutí.

Proč se tavná lepidla tzv. hotmelt hodí pro chladné období

Také se vám v zimě stává, že pokud zalepíte zásilku BOPP lepicí páskou s akrylátovým lepidlem, tak se ještě před expedicí rozlepí? Je to dáno asi tím, že vodou ředitelné akrylátové lepidlo špatně snáší chladnější teploty, a než stačí lepicí páska ve vytápěném skladu dokonale přilnout k balíku, připravíte ji k expedici v nevytápěném skladu. 

Potřebujete potištěnou lepicí pásku s vyšší okamžitou lepivostí? V tom případě použijte lepicí pásku s hotmeltovým lepidlem. Oproti akrylátovým lepidlům, které svou maximální lepivost dosáhnou až po několika hodinách, hotmelt lepí okamžitě s maximální lepivostí. Díky této vlastnosti hotmeltových pásek je možné je využít pro aplikaci i v chladnějších, nevytápěných skladech, kde je teplota  cca 15-21 °C nebo i nižší, ale lepšího efektu dosáhnete, pokud lepicí pásku před použitím skladujete ve vytápěných skladech o teplotě cca 18-21 °C. Snadno přilne k lepenému materiálu, rychle tvoří pevný spoj, který jde rozebrat jen při viditelném poškození krabice.

Jakmile je zásilka jednou zalepená, lze ji umístit i do nižších teplot i minusových.

Zdroj obrázku: Von Gmhofmann - Eigenes Werk, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17103153