Lepicí páska (BOPP) se sendvičovým potiskem

od 360 ks

Sendvičový potisk je vhodný pro střední a vyšší množství. Jedná se o standardní pásku v naší produkci, která je vhodná pro zasílání kartonových zásilek menší až střední  hmotnosti. Je možné použít různé druhy speciálních lepidel.

Nejběžnější potištěné lepicí pásky se vyrábějí z polypropylenové fólie. Jedná se o lepicí pásky s širokým využitím, jsou levnější než pásky z PVC a jsou ideální pro lehké až středně těžké kartonové zásilky

Standardně se vyrábějí s akrylátovým lepidlem a mají vysokou lepivost a pevnost. Nehodí se však pro příliš vysoké nebo nízké teploty. Doporučené zpracování je při teplotách 18-21 °C

Pokud máte nevytápěný sklad, mohlo by dojít k tomu, že vám páska nebude lepit. Je také třeba uvážit, že akrylátová lepidla dosáhnou svůj nejvyšší stupeň lepivosti až po několika hodinách nebo dnech. Proto, když je potřeba dosáhnout maximální lepivosti okamžitě, využívají se jiná lepidla jako hotmelt nebo přírodní kaučuk. 

Výhody akrylátového lepidla:

  • vysoká trvanlivost, 
  • pomalé stárnutí,
  • dobrá odolnost proti oxidaci a UV záření.

PP páska s akrylátovým lepidlem je standardně využívanou potištěnou pásku v České republice. V jiných zemích je proti tomu stále ještě velice rozšířená lepicí páska z PVC fólie s lepidlem z přírodního kaučuku, která je ale oproti polypropylenu méně ekologická.

Co je BOPP?

Zkratka BOPP označuje biaxiálně orientovanou polypropylenovou fólii, která se protahuje v obou směrech. Fólie je mnohem stabilnější, zvyšuje se její mechanická pevnost a méně se natahuje. Také má lepší vzhled (průhlednost) a roste odolnost proti roztržení. 

Čím se liší tzv. sendvičový tisk od klasického?

Jedná se na první pohled o klasické potištěné lepicí pásky z polypropylenové fólie. Rozdíl je v tom, že tyto pásky jsou potištěny zespodu fólie tak, že barvy jsou mezi fólií a lepidlem, proto se mu také říká sendvičový potisk. Potisk se při výrobě aplikuje přímo na fólii bez lepidla ve velkých sériích na šíři fólie 600 až 1200 mm a teprve poté se na potištěnou fólii ze strany potisku nanáší lepidlo. Proto je u sendvičového potisku možná i volba speciálních lepidel.

Tato technologie je náročnější a potisk se provádí na skoro metr široké fólie. Na celkovou šíři se následně nanáší lepidlo a teprve potom se rozřezává na jednotlivé klasické role. Technologie sendvičového potisku je vhodná pro střední, ale především vysoké odběry rolí. Tím, že se potisk provádí pro takřka 12 motivů souběžně, trvá příprava výroby a tím i celková výroba mnohem déle, než u klasického vrchního potisku. 

Celková doba dodání je cca 4-6 týdnů od schválení grafických podkladů.

Jak jsme uvedli jedná se o komplexnější výrobu a proto tyto pásky nabízíme pouze při objednávkách většího množství rolí - od 360 ks rolí s potiskem 1-3 barvy (bílá barva básky) a od 540 ks 4-6 barev (bílá barva pásky)

PARAMETRY PÁSKY:

Barva pásky:
Pokud si zvolíte jako základní barvu jinou než bílou, omezí se počet barev potisku na zbývajících 5.
Tloušťka pásky:
Polypropylenové lepicí pásky nabízíme ve standardní tloušťce fólie 28 my, ale páska je k dispozici i ve variantě 25 mm.
Šíře:
Běžná šíře 48 mm (+- 3%).
Na požádání i jiné šíře.
Návin:
Běžná délka návinu je 66 m v roli.
Po domluvě lze náviny upravit, např. 33 m, 132 m, 198 m .. nebo až strojní návin 990 m.
Barevnost potisku:
U této technologie si můžete zvolit až 6 barev, pokud je základní barva pásky bílá.
Lepidlo:
Tím, že se lepidlo nanáší až po aplikaci tisku, je možné u této technologie zvolit druh nanášeného lepidla. Více najdete na SPECIÁLNÍ LEPICÍ PÁSKY BOPP S POTISKEM

Výběr lepidla pro sendvičový tisk.

Speciální lepicí pásky BOPP s potiskem

Polypropylenovou fólii lze kombinovat i s jinými lepidly, jako jsou hotmelt nebo freezer, což jsou silnější lepidla určená například do chladných skladů nebo ledniček. Lepidlo ovlivňuje i hlasitost odvíjení pásky, převážná většina těchto pásek je hlasitější než PVC pásky. Existují speciální, tzv. low-noise pásky s přírodním kaučukem, které jsou při odvíjení stejně tiché jako PVC lepicí pásky.